Історія походження рекламних вивісок

  • 6 місяців тому
  • Статті компанії

Рекламна вивіска у Дніпрі та будь-якому місті України є важливим елементом для залучення клієнта в магазин. Історія вивісок трактується по-різному, але всі сходяться в одному — у містах з лавками торговці обов'язково використовували різні таблички, зображення чи навіть товари.

Як тільки виробник одного або декількох благ (наприклад, ковалі або селяни, які виростили надлишок тієї чи іншої культури) хоче запропонувати товар, у нього виникає інша турбота — як повідомити про те, що є в наявності. Стояти як на ринку часто буває недоцільно. Набагато простіше поінформувати потенційного клієнта схематично чи написом.

Історія виникнення вивіски простежується до стародавнього Єгипту, коли свої послуги подібним чином пропонували провісники (наприклад, Рінос з острова Крит, який тлумачив сновидіння). Часто таблички були археологами на торгових шляхах. Таке походження рекламних вивісок вважається найдавнішим із підтверджених. Аналогічно древньому Римі можна було часто зустріти вивіски — це була фактично письмова зовнішня реклама.

рекламна вивіска

Вона була ефективною завдяки тому, що люди вміли читати у своїй більшості. У середні віки історія створення вивісок пішла іншим шляхом — на них почали прямо зображати товари та послуги через повальну неграмотність населення. Наразі подібні конструкції обов'язково мають написи, а зображення можуть бути доповненням – особливо у тих, хто створив свій бренд, або просуває його.

Коли та де з'явилася перша рекламна вивіска?

Як зовнішню рекламу вивіски використовуються вже тисячі років. Починається історія вивісок тим, що над входом у лавку були розташовані реальні товари як приклад. Усередині такий товар можна було придбати за реальні гроші. В античності вивісками можна було вважати барельєфи, створені шляхом випалу глини або висікання текстів та зображень на мармурі.

Згодом почали використовуватися знаки, зображення, які демонструють те, що можна придбати. Коли вигадали рекламні вивіски такого типу? Подібні вироби відносяться до V-XIII століть, коли населення багатьох країн просто не отримувало належної освіти, через що доводилося показувати, що конкретно продається в тій чи іншій лавці. Кожен рід діяльності позначався по-своєму:

- три кулі - лихварі;

- бочка - винороби;

- ключ - слюсарі.

У Середні віки масове виготовлення рекламних вивісок почали виконувати з металу, завдяки чому конструкції стали легшими і тоншими. У Новий час вивіски стали складнішими — почали використовувати ковані елементи, елементи геральдики (в основному зображення тварин, що з'являються на гербах). Походження вивісок для реклами сучасної конструкції сягає корінням саме в Новий час, коли почали оформлятися звичні зараз форми та розташування виробів.

рекламна вивіска

До другої половини ХІХ століття Європі почали з'являтися світлові вивіски. У зв'язку з появою лампочок та електрифікацією міст таблички стали яскравішими, а на рубежі XIX і XX століття вивіски почали використовувати неон — у Німеччині подібні конструкції виникли у 1896 році. Історія рекламної вивіски в Україні була пов'язана з Європою та розвитком найбільших міст. Як і в інших країнах, на територіях, окупованих двома імперіями, використовувалися таблички з наступних матеріалів:

- дерева (зазвичай їх виготовлялися букви);

- метал (литі та ковані конструкції);

- ліпнина.

У зв'язку із комуністичною окупацією України розвиток рекламних вивісок фактично зупинився. Застосовувалися найпримітивніші конструкції — ті ж «об'ємні літери» з XIX століття, а світлові бокси стали активно використовуватися лише у найбільших містах за часів Застою.

Роль рекламних вивісок та зовнішньої реклами в наші дні

У світі рекламні вивіски є обов'язковим елементом будь-якого магазину та іншого закладу. Без них потенційні клієнти просто не зможуть знайти об'єкт. Особливо це важливо, якщо торгове приміщення знаходиться в одному будинку з іншими магазинами, перукарнями, сервісними центрами. Неонові вивіски на замовлення можуть виготовити фахівці Cowboy Art для привернення уваги та створення позитивного образу компанії.

  • Поділитися
  • Поделиться