Як отримати дозвіл на зовнішню рекламу в Україні?

 • 7 місяців тому
 • Статті компанії

Для підвищення привабливості свого бізнесу слід використовувати вивіски і різноманітні таблички. При їх замовленні можна заздалегідь дізнатися, на які вивіски не потрібен дозвіл. В інших випадках дійте за наступною інструкції.

Для використання вивісок, лайтбоксів, стел та інших зовнішньої реклами потрібно проходження формальних процедур, на які часто немає часу. Дозвіл на розміщення зовнішньої реклами допоможуть оформити професіонали, які розбираються у всіх тонкощах законодавства. Це дозволить встановити стаціонарні і тимчасові рекламні конструкції на вулицях (фасадах будівель, над проїжджою частиною). Якщо дозвіл на вивіску, її установка визнається незаконною, і підлягає демонтажу.

Отримати список документів від компанії-виробника

Даний етап є важливим для запуску всього процесу. При оформленні замовлення в компанії, яка може виготовити вивіску, слід запитати документи для зовнішньої реклами, куди входять:

 • схема розташування конструкції;
 • ескіз, конструктивне рішення з підписами, копіями ліцензій;
 • візуалізація готової вивіски на тому місці, де планується установка.

Агентство зовнішньої реклами Cowboy Art надасть всі перераховані паперу негайно.

Зібрати необхідні первинні документи

До переліку первинних документів входять:

 • свідоцтво про держреєстрацію заявника (дві завірені копії);
 • вказівка адреси, де конструкція буде розташована відповідно до адреси будівлі;
 • фотографії місцевості - мінімум 6 на 9 см (два примірники);
 • фотокопія виписки з держреєстру підприємців (ФОП) або юросіб.

Узгодження зовнішньої реклами в Києві потребують і наявності копії свідоцтва про реєстрацію товарного знака. Додатково може знадобитися копія свідоцтва на право власності будівлі, якщо воно знаходиться в приватній власності. Аналогічно можна додати лист від власника споруди, якщо він не проти установки.

узгодження зовнішньої реклами

Подати пакет документ в Центр надання адміністративних послуг

ЦНАП знаходиться в Києві на Дніпровській набережній, 19Б. В результаті подачі вами пакету документів вони будуть передані управлінню з реклами, а потім «Київрекламі» або іншому підрозділу (якщо це відбувається в іншому населеному пункті). Реєстрація рекламних вивісок пройде успішно, якщо остання з перерахованих організацій дасть наказ про присвоєння пріоритетного статусу.

Узгодити бланки дозволу в ЦНАП

По закінченню двох тижнів необхідно знову прийти в Центр надання адмінпослуг, де будуть дані дозволяють бланки для подальшого узгодження. До їх переліку входить адресна програма, угода, дозвіл.

узгодження зовнішньої реклами

Висновок або відмова від підписання договору з виконавчим органом міськради

Щоб підписувати договір на установку рекламної конструкції, потрібно, щоб будинок, де планується подібна операція, перебував у комунальній власності. У цій ситуації документ підписується з організацією, що займається рекламою в місті. Якщо вдома не є комунальною власністю, потрібно подавати пакет документів для «неукладення» договору:

 • виписка з держреєстру на нерухомість або копія свідоцтва, що підтверджує право власності;
 • лист до угоди власника споруди на те, що можна встановити зовнішні світлові вивіски та інші типи реклами;
 • лист про відмову від укладання договору з «Київреклама» або іншою аналогічною структурою в Україні.

Це дозволить підтвердити, що будівля не є комунальною власністю.

Поставити підпис юридичної особи, на яку оформляється дозвіл

Якщо ви самі є власником будівлі, підписуйте дозвіл на зовнішню рекламу. В іншому випадку потрібно шукати того, хто тримає на балансі будинок.

Знайти балансоутримувача будинку, де буде розміщена зовнішня реклама

Варто уточнити, що необхідно знайти балансоутримувача не приміщення, на стінах якого буде встановлена вивіска. Потрібно знайти власника всієї будови, який поставить свій підпис. Щоб узаконити вивіску в Києві, необхідно знати особливості процедури в залежності від району. В одному потрібно оплатити фіксовану ставку за 1м2. Інші можуть постійно відмовляти або навпаки - поставити підпис без питань.

Передати документи в архітектурний департамент

Далі буде потрібно відвідати Центр надання адмінпослуг, з якого документи будуть передані в департамент, відповідальний за містобудування та архітектуру. Краще проконсультуватися з фахівцями в питанні, як узаконити рекламну вивіску. Це виключить надалі потенційний відмову через неправильно заповнених бланків і відсутніх відомостей.

узгодження зовнішньої реклами

Очікувати відповідь від інстанцій за наданими вами документами

Оформлення дозволу на зовнішню рекламу на цьому етапі може затягнутися, якщо будівля є архітектурною пам'яткою. Є ймовірність отримання відмови через те, що споруда охороняється як культурну спадщину, де неприпустима установка рекламних конструкцій.

Очікувати відповіді по документам від рекламного управління

Документи, які дозволяють розміщення рекламних конструкцій можна очікувати до трьох місяців. В іншому випадку процедура повинна бути запущена заново. Якщо ви не знаєте, як узаконити вивіску і не бажаєте, щоб процедура спеціально затягувалася чиновниками, краще звернутися до професіоналів за супроводом.

Підтвердження правильності та внесення в розпорядження про видачу дозволів

У даній організації будуть перевірені всі підписи, печатки, а також відповідність даних. Всі папери передаються з однієї інстанції в іншу без участі замовника вивіски. Якщо правильність заповнення бланків буде підтверджена, вся документація передається в КМДА (іншу міську адміністрацію), після чого виготовлення рекламних вивісок можна виконувати в повній мірі.

согласование наружной рекламыaузгодження зовнішньої реклами

Підтвердження розміщення реклами від виконавчого органу міськради і вручення документів

Після підписання дозволу в міської адміністрації воно буде передано в центр адмінпослуг, де можна його забрати. Кожен етап узгодження документації клієнт може відстежувати через інтернет, що дозволить не дзвонити і уточнювати кожен раз статус робіт.

 • Поділитися
 • Поделиться