Як вибрати матеріал для зовнішньої вивіски?

 • 7 місяців тому
 • Статті компанії

Правильно вибраний матеріал для рекламних вивісок вирішує дуже багато у виконанні рекламних завдань. Вивіска повинна бути легко читається, мати необхідну міцність і довговічністю. Тільки в такому випадку вона стає вигідною інвестицією.

Постійне вдосконалення рекламних технологій призвело до появи великої кількості нових матеріалів, що використовуються при виготовленні даної продукції. Вони мають додаткові характеристиками, властивостями, технічними параметрами. Така різноманітність, з одного боку - дуже приємний фактор. З іншого - суттєво ускладнює процес вибору. Прочитавши цю статтю, ви будете знати, який матеріал для виготовлення вивіски буде кращий в різних конкретних умовах.

Матеріали для зовнішніх вивісок

Наступне опис найпоширеніших варіантів дозволить вибрати кращий матеріал для вивіски.

Листовий метал

Вироби з нього міцні, довговічні, стійкі до атмосферних явищ. Також цей матеріал досить легко обробляється.

Зараз найчастіше використовується алюміній, який відрізняється легкістю, корозійну стійкість, відмінним взаємодією з фарбувальними складами і самоклеющейся плівкою. Це відмінний матеріал для фасадних вивісок, який може бути пофарбований вже в листовому вигляді, при виробництві. Також зустрічається анодований під золото і срібло алюміній, але він коштує набагато дорожче, та й такі пропозиції - велика рідкість на нашому ринку. Взагалі алюміній досить дорого коштує - це його єдиний мінус.

Але виготовлення вивісок з металу обійдеться набагато дешевше, якщо використовується листова оцинкована сталь. Вона не так стійка до корозії, і на ній не настільки добре тримаються плівка і фарба, зате оцинкована сталь прекрасно поєднується з магнітним вінілом.

Зовнішні вивіски з листового металу

Пластик

Дуже поширені вироби з оргскла і акрилу. Є продукти з полікарбонату, але вони не так поширені. Коли будете розбиратися, з чого роблять рекламні вивіски, врахуйте наступні моменти:

 • акрил і оргскло - досить крихкі і можуть пошкодитися при механічному впливі;
 • ударостійкий карбонат коштує дорожче, але добре себе почуває при низьких температурах і відмінно взаємодіє з плівками і фарбою.

З чого роблять вивіску найчастіше? На першому місці стоїть акриловий пластик. Він має цілу низку переваг:

 • легко гнеться і обробляється, даючи можливість створювати геометрично складні конструкції;
 • зберігає зовнішню привабливість протягом тривалого часу;
 • відмінні світлопропускні характеристики дозволяють дуже ефективно використовувати підсвічування.

Зовнішні вивіски із пластику

ПВХ

З якого матеріалу роблять вивіски, коли хочуть отримати доступне за ціною, довговічне, легко монтується і атмосферостійке виріб? Відповідь проста - це ПВХ. Правда, існує багато різновидів, що розрізняються по вазі, довговічності і товщині. До мінусів варто віднести можливість відколів і труднощі ремонту.

Досить популярним різновидом є спінений ПВХ. У кольоровому форматі він випускається з товщиною 3-6 мм, білого кольору - 1-20 мм. Мінуси - крихкість і вигоряння квітів під дією сонячних променів.

Зовнішні вивіски з ПВХ

Вініл

Дешевий, легкий, пластичний, атмосферостійкий варіант, чудово підходить для банерів, розміщених під якусь подію або захід. В такому випадку довговічність не потрібно.

Композит

Це дуже міцний матеріал для вивіски, який досить важко обробляти. Тому він використовується тільки для створення виробів прямокутного формату. Композити мають листкову структуру. Він може мати поліетиленовий сердечник (Dibond) або серцевину з ребристого / гофрованого пластику (Alumalite). Зовнішні пластини виконані з алюмінію.

Композити використовують навіть для створення світлових коробів. Для цього в пластині роблять отвори за формою малюнка і вставляють туди акрилові елементи. Коштує він дорого, але це окупається його довговічністю.

Зовнішні вивіски з композиту

Бетон

Бетонні вивіски відрізняються міцністю, не вимагають обслуговування, доступні для виготовлення, але мають обмеження по розміщенню через свою вагу. Тим не менш, це дуже оригінальний спосіб оформлення. Особливо підходить до стилю лофт.

Зовнішні вивіски з бетону


Є також неонові вивіски та інші різновиди. Але їх потрібно розглядати окремо, у своїй категорії.

Висновок - який самий практичний і кращий матеріал для вивісок?

Вибір завжди ґрунтується в залежності від контексту і конкретних умов:

 • бюджет, який може виділити замовник;
 • місце, в якому буде розміщений готовий продукт;
 • час, на яке розраховане розміщення;
 • конкретна мета (просто поінформувати / підкреслити респектабельність / органічно влитися в дизайн і т.д).

Найміцніші і довговічні вироби - з алюмінію і композиту. Найдоступніші - з вінілу і ПВХ. Самі універсальні - з акрилу. У кожному конкретному випадку приймається індивідуальне рішення.

 • Поділитися
 • Поделиться